Jak okablować 3-ramienny żyrandol

Jak okablować 3-ramienny żyrandol

Uzyskanie przewodów żyrandola nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać, ale może być trudno wiedzieć, co robić. Na szczęście istnieje kilka przewodników dostępnych, aby pomóc Ci w procesie. Dobry przewodnik wyjaśni, jak okablować żyrandol, a także da ci wszystkie narzędzia potrzebne do wykonania pracy. Instrukcje będą się różnić w zależności od rodzaju żyrandola, który naprawiasz, ale jest kilka podstawowych kroków, które pomogą Ci wykonać pracę – cytat ten jest zasługą autora strony Gar pełen miłości.

Pierwszym krokiem w przewijaniu żyrandola jest ustalenie, gdzie należy przymocować przewody. Typowy żyrandol ma dwa przewody, które łączą pudełko z urządzeniem. Główny przewód biegnie w górę łodygi do sufitu, a drugi przewód jest połączony z neutralnym. Będziesz musiał również podłączyć przewód uziemiający do oprawy. Jeśli twoja oprawa jest nowa, może wymagać instalacji przed podłączeniem do przewodów. Jeśli okablowanie jest stare, może wymagać wymiany. Jeśli oprawa jest zbyt wysoka dla twojego sufitu, może być konieczne dodanie wsparcia do oprawy. Musisz również określić, czy musisz wywiercić otwory w suficie, by zainstalować oprawę.

Okablowanie żyrandola jest podobne do tego z lampy stołowej. Przewody oprawy oświetleniowej są zazwyczaj oznaczone kolorami i mają na sobie litery. Okablowanie będzie miało również ozdobną płytkę i czapki na końcu przewodów. Jest to dobry pomysł, aby spojrzeć na przewody zanim zaczniesz drutować żyrandol, aby upewnić się, że używasz właściwych kolorów i określić, czy przewody mają właściwą polaryzację. To jest ważne ponieważ polaryzacja wzrasta z obciążeniem na obwodzie.

Przewody żyrandola są często łączone w klastry. Ma to na celu zapewnienie im stabilności na suficie. Zazwyczaj przewody będą miały białą izolację wychodzącą przez puszkę przyłączeniową. Na każdym z przewodów znajdują się zazwyczaj dwie nakładki, po jednej na każdym końcu. Ważne jest, aby zapewnić, że przewody są prawidłowo schowane w pudełku. Należy również upewnić się, że są one łatwo dostępne po zainstalowaniu puszki.

Po zamocowaniu przewodów czas na podłączenie żyrandola do skrzynki elektrycznej. Przewody powinny być schowane w skrzynce, aby nie zwisały na boki. Jeśli przewody nie są wystarczająco długie, aby zmieścić się w pudełku, możesz je wydłużyć, przewlekając je przez mały metalowy sutek. Możesz również użyć złączki do łączenia przewodów.

Najlepszym sposobem na okablowanie żyrandola jest użycie odpowiedniego typu przewodów. Na przykład, jeśli osprzęt używa czerwonego przewodu, powinieneś podłączyć czerwony przewód do przełącznika dwubiegunowego. Jeśli używa czerwonego i czarnego przewodu, powinieneś podłączyć czarny przewód do neutralnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *