Jak podłączyć zdalną centralę do sieci lokalnej

Jak podłączyć zdalną centralę do sieci lokalnej

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie 4diy.pl

Używanie zdalnego panelu w sieci lokalnej nie jest czymś oczywistym. Na początek, pracujesz w wirtualnym świecie, gdzie urządzenie i lokalny użytkownik są oddzieleni setkami, a nawet tysiącami kilometrów. To sprawia, że dostęp do funkcji i możliwości urządzenia jest trudniejszy. Ale na szczęście istnieją sposoby, aby jak najlepiej wykorzystać to doświadczenie.

Na przykład panel zdalnego sterowania można wykorzystać do sterowania funkcjami drukarki za pomocą kilku kliknięć myszką. Aby wykorzystać możliwości panelu zdalnego sterowania, musisz upewnić się, że Twój serwer LabVIEW posiada niezbędne komponenty. Oprócz komputera, będziesz potrzebował LabVIEW Full lub Professional Development System, aby zasilić swoją aplikację. Dodatkowo, będziesz chciał skonfigurować listę widocznych VIs w aplikacji i upewnić się, że Twoje VIs są w pamięci na serwerze.

Z drugiej strony, będziesz chciał zachować ostrożność, pozwalając nieznanemu użytkownikowi na zalogowanie się do Twojej drukarki. W związku z tym, wspomniany panel zdalny posiada sprytną, aczkolwiek mało intuicyjną funkcję, która pomoże Ci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Na przykład powiadomi Cię, jeśli wykryje sesję zdalną, która była nieaktywna przez ponad pięć minut. Oznacza to, że będziesz musiał być gotowy do szybkiego rozłączenia sesji po jej zakończeniu. Jest to szczególnie przydatne dla użytkowników, którzy w przeciwnym razie mogliby być zbyt pochłonięci rozłączaniem urządzenia.

Najwyższej klasy panel zdalny posiada również szereg innych funkcji, w tym przeglądarkę internetową obsługującą protokół HTTPS. Dzięki temu cała komunikacja między drukarką a panelem zdalnym odbywa się za pośrednictwem szyfrowanego protokołu. Panel zdalny posiada również metodę aplikacji, która umożliwia wysyłanie obrazów PNG do panelu zdalnego sterowania, co pozwala na wyświetlanie pełnoekranowego obrazu na samym panelu. Ponadto panel zdalny posiada również własne API, które pozwalają zautomatyzować niektóre z bardziej przyziemnych funkcji panelu.

W celu uzyskania bardziej opytmalnego środka możesz również użyć prywatnego panelu zdalnego sterowania, aby sterować drukarką z odległej lokalizacji. Możesz to zrobić za pomocą dowolnego systemu programistycznego LabVIEW, o ile komputer serwera posiada system LabVIEW Full lub Professional Development System. Ta funkcja oznacza również, że nie musisz się martwić, że zalogowany administrator będzie miał coś wspólnego z brakiem połączenia sieciowego. Jeśli jednak urządzenie ulegnie awarii, będziesz musiał zresetować swoje hasło. Jest to jeden z najważniejszych środków bezpieczeństwa zapewniających bezpieczeństwo Twoich danych.

Panel zdalnego sterowania przydaje się również wtedy, gdy chcesz wyłączyć system lub uruchomić go ponownie. Możesz to jednak zrobić tylko wtedy, gdy na komputerze-serwerze znajduje się podstawowa partycja dysku twardego. Panel zdalnego sterowania wyposażony jest również w niewielki port USB, który umożliwia szybkie i łatwe podłączenie urządzenia do komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *