Jak podłączyć zmywarkę do syfonu

Jak podłączyć zmywarkę do syfonu

Podłączenie zmywarki do syfonu jest nieco inne niż podłączenie jej do zlewu. Musisz sprawdzić lokalne kody, aby uzyskać najlepszy sposób na podłączenie zmywarki do odpływu. Niektóre obszary nie mogą używać metody wysokiej pętli. W innych społecznościach trzeba będzie użyć odpływu pośredniego. Ta metoda zapobiega cofaniu się wody, co oznacza, że ścieki nie są odprowadzane z powrotem do zmywarki.

Aby podłączyć zmywarkę do syfonu, należy najpierw zainstalować wąż spustowy. Potrzebny będzie również zacisk do węża. Może być konieczne przycięcie węża, aby uniknąć zagięcia. Opaska zaciskowa powinna być w stanie utrzymać wąż mocno na miejscu. Potrzebne będzie również złącze. Ten łącznik połączy wąż spustowy zmywarki z usuwaniem śmieci. Można kupić złączkę pasującą do rozmiaru węża spustowego.

Trzeba będzie również zrobić otwór na odpływ zmywarki. Otwór ten powinien znajdować się co najmniej 3 cale nad dnem szafki pod zlewozmywakiem. Do wykonania tego otworu można użyć piły do otworów. Niektórzy hydraulicy zalecają wykonanie otworu tak wysoko, jak to możliwe. Jednak jest to zalecane tylko wtedy, gdy wąż spustowy będzie mógł się zginać w górę. Potrzebny będzie również wspornik do przymocowania węża do szafki pod zlewozmywakiem. Możesz kupić ten wspornik za mniej niż 5 dolarów.

Będziesz musiał również kupić konik gałęzi. Ten konik będzie plastikowy lub metalowy trójnik, który będzie dołączony do konika zlewu. Końcówkę należy przyciąć na długość potrzebną do dopasowania jej do końcówki odpływu. Trzeba będzie również obrócić końcówkę, tak aby dysza węża spustowego zmywarki była skierowana w stronę zmywarki.

Jeśli używasz połączenia ze szczeliną powietrzną, będziesz potrzebował zacisku na wąż, aby przymocować wąż do wlotu szczeliny powietrznej. Może być również konieczne wciśnięcie węża na złączkę szczeliny powietrznej. Szczelina powietrzna zapobiega cofaniu się wody w przewodzie odpływowym. Nie jest jednak tak praktyczna jak zawór zwrotny.

Możesz również chcieć zastosować metodę wysokiej pętli. Jest to bezpieczniejsza metoda, która zapobiega backsiphoningowi z Twojej zmywarki. Jeśli używasz wysokiej pętli, będziesz musiał zapętlić linię odpływową tak wysoko, jak to możliwe pod zlewem. Większość zlewów działa dobrze z tą metodą. W rzeczywistości większość gmin dopuszcza tę metodę. Ta metoda zapobiegnie również cofaniu się gazów z kanalizacji do zmywarki.

W przeciwieństwie do metody wysokich pętli, połączenie przez szczelinę powietrzną nie jest tak praktyczne. Szczeliny powietrzne można zamontować na każdym blacie i są one dostępne w różnych wykończeniach. Może być jednak konieczne przycięcie węża, aby dopasować go do wlotu szczeliny powietrznej. Jeśli masz problemy z tym połączeniem, możesz użyć elastycznej taśmy do rur, aby utrzymać wąż na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *