Jak połączyć tryskacze w szeregu

Jak połączyć tryskacze w szeregu

Posiadanie systemu zraszaczy może być doskonałym sposobem na podlewanie trawnika. Możesz chcieć zainstalować system połączony z wężem, który pozwala na podłączenie kilku zraszaczy do tego samego węża. Posiadanie systemu podłączonego do węża pozwala również na ustawienie timera nawadniania dla trawnika. Jeśli chodzi o projektowanie systemu zraszaczy, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

Przede wszystkim trzeba będzie określić, ile wody trzeba dostarczyć do każdego zraszaczy. Rozmiar węża, który wybierzesz, będzie zależał od ilości wody potrzebnej do osiągnięcia każdego zraszacza. W chłodniejszym klimacie można zwinąć wąż do pojemnika i pozostawić go na miejscu podczas zimy. Pozwoli to na odprowadzenie wody z systemu, nie dopuszczając do jej zamarznięcia.

Następnie trzeba będzie wybrać, które zraszacze do wykorzystania. Możesz wybrać między zraszaczami natryskowymi, rotacyjnymi lub zasilanymi strumieniem. Każdy typ zraszaczy wymaga różnych ilości wody pod ciśnieniem, więc wybierz mądrze. Na przykład, jeśli zamierzasz użyć zraszacza natryskowego, upewnij się, że kupisz taki z regulowanym strumieniem. Zraszacze rotacyjne są również dobrym wyborem, ale zużywają więcej wody niż system zraszający.

Możesz również zainstalować pompę wspomagającą, która sztucznie zwiększa ciśnienie wody. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz słabe ciśnienie wody – zasób ten pochodzi od redakcji serwisu . Najlepszym miejscem do zainstalowania tego typu urządzenia jest miejsce w pobliżu miejsca, gdzie wodociąg wchodzi do Twojego domu. Możesz chcieć dodać zawór bezpieczeństwa do systemu, jak również. Pompa wspomagająca może kosztować tak mało jak 50 dolarów do 300 dolarów, w zależności od typu.

Może być również trudno wybrać, który zraszacz jest najlepszy dla Twojego podwórka. Może się okazać, że potrzebujesz dwóch jednostek, które pokrywają promień 35 stóp na przeciwległych rogach. Jest to dobry sposób, aby uzyskać lepsze pokrycie niż jeden zraszacz będzie. Jednak trzeba będzie zainstalować timer, który może obsługiwać tę dużą ilość wody. Najlepszy czas na zainstalowanie timera jest na wiosnę, ale nadal można go używać w lecie.

Można również rozważyć uruchomienie systemu nawadniania kroplowego. Będzie to wymagało krótkiej pionowej rury, a także reduktora ciśnienia z mikrofiltrem. Systemy nawadniania kroplowego są świetne dla małych kwietników i trawników, ale nie są tak skuteczne dla większych obszarów. Jeśli masz mały trawnik lub trawnik z piaszczystą glebą, możesz nie być w stanie pokryć go dobrze za pomocą zraszaczy uderzeniowych. Systemy kroplowe mogą być również trudne w instalacji.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, który zraszacz jest dla Ciebie najlepszy, jest wykonanie szczegółowego szkicu Twojego podwórka. Następnie można porównać go z zaleceniami producenta systemu zraszaczy. Ponadto, można odwiedzić lokalny sklep z artykułami gospodarstwa domowego, aby uzyskać lepszy pomysł, jakie rodzaje zraszaczy można kupić. Pomoże to zawęzić wybór i zapewnić, że otrzymasz najwięcej z inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *