Jak podłączyć zraszacze

Jak podłączyć zraszacze

Niezależnie od tego, czy instalujesz system zraszaczy samodzielnie, czy zatrudniasz hydraulika, musisz wykonać kilka kroków. Te kroki pomogą Ci zapewnić, że Twoje zraszacze będą działać prawidłowo i że będziesz w stanie osiągnąć zasięg wody, którego potrzebujesz.

Zacznij od ustalenia, gdzie chcesz umieścić swoje zraszacze. Powinieneś sporządzić mapę swojej posesji i zrobić jej szkic, uwzględniając wszystkie ważne wymiary. Pomoże to określić, gdzie będą musiały przebiegać rury i przewody. Należy również zaznaczyć zawory kontrolne i głowice zraszaczy.

Następnym krokiem jest wykopanie rowu. Wykop powinien mieć głębokość od 8 do 10 cali. Wykop powinien mieć co najmniej 4 cale szerokości. Należy również podbić glebę co 4 cale. Możesz również użyć łopaty, aby zgarnąć brud z rowu.

Po wykopaniu rowu należy ułożyć w nim rurę PCV. Rura PCV powinna znajdować się kilka centymetrów nad ziemią. Należy również położyć taśmę rurową, aby zapewnić, że połączenie nie będzie przeciekać. Powinieneś także użyć taśmy duct tape, aby brud nie dostał się do rury.

Po ułożeniu rury PVC w wykopie, powinieneś przymocować głowice zraszaczy do rury. Te rury mogą być podłączone do kolanka z przesuniętą rurą obrotową. Należy również połączyć głowicę zraszacza z pionem zraszacza za pomocą trójnika. Jeśli używasz połączenia trójnikowego, upewnij się, że otwór jest wystarczająco szeroki dla pionu. Można również użyć kolanka gwintowanego. Należy również umieścić na wężu adapter z gwintem wewnętrznym, aby upewnić się, że jest on podłączony do dyszy rozpylającej Jet.

Po umieszczeniu rur na miejscu, należy przepłukać cały system. Pomoże to usunąć wszelkie zanieczyszczenia i gruz, które mogły się nagromadzić w rurach. Po zakończeniu płukania, należy włączyć wodę. Następnie trzeba będzie ręcznie otworzyć i zamknąć każdy zawór, aby oczyścić rury.

Jeśli nie czujesz się komfortowo z hydrauliką, możesz chcieć zatrudnić hydraulika, aby Ci pomógł. Możesz również wezwać licencjonowanego elektryka, aby pomógł Ci z okablowaniem. Jednak większość właścicieli domów będzie w stanie zrobić to samodzielnie. Aby ułatwić proces instalacji, należy użyć węża odpornego na załamania. Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że zawory są otwarte przed włączeniem wody.

Po przepłukaniu systemu będziesz chciał podłączyć zraszacze do linii wodnej. Jest to łatwe. Używając zwykłego obcinacza do rur, możesz przeciąć rury. Może się jednak okazać, że trzeba będzie przewiercić linie w dalszej części procesu.

Jeśli nie masz czasu lub chęci, aby wykopać linie, można po prostu dołączyć zraszacze do węża ogrodowego lub czopu. Jednak ta metoda jest zalecana tylko w klimatach, w których nie występują ekstremalne zimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *