Jak okablować równolegle żarówkę LED 12V

Jak okablować równolegle żarówkę LED 12V

Używanie odpowiedniego przewodu do oświetlenia LED jest ważną częścią tworzenia świateł. Podczas gdy wiele domów ma zainstalowane światła LED, większość z nich jest ustawiona z krótkimi przewodami i niskim przepływem prądu. Jeśli masz większą instalację LED, będziesz musiał okablować światła równolegle. Zmniejsza to spadek napięcia i daje najbardziej spójną moc oświetleniową – część ta jest zasługą autora portalu beautifulskin-grudziadz.pl. Niezależnie od tego, czy instalujesz okablowanie w swoim domu, czy też instalujesz system dla firmy komercyjnej, wybór odpowiedniego przewodu może pomóc w sprawnym przeprowadzeniu instalacji.

Drut pełny jest łatwiejszy do pracy i zapewnia gładsze połączenie. Skrętka zawiera kilka przewodników owiniętych w płaszcz izolacyjny. Skrętka jest również bardziej płaska, co zapewnia większą powierzchnię styku. Skrętki są nieco trudniejsze w obróbce. Aby zapewnić solidne połączenie, należy zlutować końce. Niektóre żyły posiadają również wstępnie zaznaczone linie cięcia.

Kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia przy wyborze przewodów jest spadek napięcia. Jeśli podłączasz lampy LED w szeregu, musisz upewnić się, że spadek napięcia jest w zakresie napięcia wyjściowego sterownika. Na przykład, jeśli łączysz cztery diody LED 3V w szeregu, będziesz potrzebował baterii 12V do zasilania. Jeśli bateria nie jest dostępna, możesz użyć akcesoryjnej strony transformatora. Jeśli Twoje diody LED są połączone równolegle, możesz wykorzystać przewód domowy do połączenia świateł. Spadek napięcia będzie niższy przy takich połączeniach, ale opór wzrośnie przy dłuższych przewodach.

Okablowanie lampek LED równolegle pozwala na uruchomienie 10-20 stóp lampek w jednej serii. Oprócz zmniejszenia spadku napięcia, połączenia równoległe pozwalają również uruchomić światła w różnych obszarach. Można splatać przewody w domu uruchomić drut w różnych miejscach, lub użyć rozdzielacza drutu. Jeśli zamierzasz użyć rozgałęziacza, pamiętaj, aby wyczyścić złącza przed podłączeniem ich do przewodu. Jeśli nie wyczyścisz ich, twoje przewody mogą być podatne na spadek napięcia.

Kiedy podłączasz lampy LED, upewnij się, że są one umieszczone w dogodnym miejscu. Możesz ukryć przewody w roślinie doniczkowej lub sztucznej skale. Możesz też zainstalować je na suficie, stosując metodę klejenia. Jeśli używasz lampy sufitowej, możesz ukryć przewody, malując je na biało lub zakrywając bibułą.

Jeśli instalujesz lampy LED w małej przestrzeni, takiej jak łazienka lub kuchnia, dobrze sprawdzi się chłodna biała dioda LED. Te diody mają wygląd i odczucia podobne do żarówek światła dziennego i świetnie nadają się do łazienek, jadalni i kuchni. Pobierają one również minimalną ilość energii. Zużywają około 5,87 amperów na stopę.

Będziesz także chciał się upewnić, że przewody są czyste i proste. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, zachowaj ostrożność podczas zginania przewodów. Jeśli zginasz przewody zbyt często, metal może się zmęczyć. Upewnij się również, że druty są mocno wciśnięte. Jeśli nie wciśniesz przewodów, mogą one przypadkowo wyjść ze złączek. Można również użyć złączek śrubowych, aby upewnić się, że przewody są bezpiecznie połączone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *