Jak podłączyć zmywarkę do zabudowy

Jak podłączyć zmywarkę do zabudowy

W zależności od modelu, zmywarka będzie miała inny zestaw wymagań, jeśli chodzi o podłączenie jej do instalacji elektrycznej. Niektóre zmywarki są podłączone do sieci elektrycznej, a inne za pomocą przewodu. Jeśli planujesz zainstalować zmywarkę samodzielnie, najlepiej skonsultować się z licencjonowanym technikiem urządzeń. Może on udzielić Ci bezpłatnej wyceny.

Po pierwsze, musisz się upewnić, że Twoja zmywarka ma gniazdo GFCI. Są to oddzielne gniazda elektryczne, które zostały zaprojektowane w celu ochrony przed niebezpiecznymi wstrząsami elektrycznymi. Lokalizacja tych gniazdek będzie różna w zależności od modelu, ale będą one wymienione na ościeżnicy drzwi zmywarki. Jeśli instalujesz zmywarkę z zaworem podwójnego wyjścia, będziesz musiał również zainstalować taśmę uszczelniającą gwint, aby połączyć ją z linią zasilającą kranu. Ten typ gniazda znajduje się zazwyczaj pod zlewem.

Po podłączeniu zmywarki możesz sprawdzić, czy nie ma wycieków. Należy upewnić się, że przewód doprowadzający wodę jest wystarczająco długi, elastyczny i nie załamuje się. Należy również sprawdzić wąż spustowy. Jeśli nie jest on prawidłowo zamocowany, należy podłączyć go do odpływu zlewu.

Jeśli Twoja zmywarka nie ma gniazdka elektrycznego, będziesz musiał odbyć wycieczkę do lokalnego elektryka. Trzeba będzie również wiedzieć, jak pracować z elektrycznością – ten element tekstu jest efektem pracy twórczej ekipy portalu . Trzeba będzie również znaleźć miejsce dla zmywarki, tak aby nie kolidowała z żadnymi liniami użytkowymi. Linie te powinny być na tyle długie, aby można je było przywiązać do zmywarki przed umieszczeniem jej w szafie. Nie powinny być również przymocowane do podłogi, ponieważ będziesz musiał często robić wycieczki do skrzynki elektrycznej, aby wyłączyć zasilanie.

Przed podłączeniem węża spustowego do zmywarki należy usunąć korek spustowy z odpływu zlewu. Jeśli nie usuniesz korka spustowego, może się okazać, że będziesz musiał zdjąć blat, aby uzyskać dostęp do hydrauliki. Jeśli nie usuniemy blatu, może być konieczne podniesienie wysokości podłogi przed starą zmywarką. Jeśli stara zmywarka była okablowana, trzeba będzie odłączyć przewód i wtyczkę. Będzie to wymagało trochę dodatkowej pracy, więc najlepiej zostawić te zadania profesjonaliście.

Następnym krokiem jest podłączenie linii doprowadzającej wodę. Możesz kupić elastyczne linie zaopatrzenia w wodę ze stali nierdzewnej w sklepach zaopatrzenia domowego. Być może trzeba będzie również zakupić kolanko pod kątem prostym, aby pomóc w podłączeniu przewodu doprowadzającego wodę do zmywarki. Należy zakupić to kolanko w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego, aby zapobiec wystawaniu przewodu doprowadzającego wodę z przodu zmywarki.

Będziesz musiał również podłączyć wąż spustowy do portu spustowego zmywarki. Jeśli zainstalowałeś nową zmywarkę, powinieneś mieć wąż spustowy. Jeśli zainstalowałeś starą zmywarkę, być może będziesz musiał usunąć blat i podłogę, aby podłączyć wąż spustowy do odpływu zlewu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *