Jak podłączyć zmywarkę Whirlpool

Jak podłączyć zmywarkę Whirlpool

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z justdiy.pl

Niezależnie od tego, czy instalujesz zmywarkę, która jest okablowana, czy po prostu używasz zestawu do podłączenia zmywarki, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz. Po pierwsze, będziesz potrzebował kilku narzędzi, w tym latarki, taśmy mierniczej i szczypiec. Następnie należy upewnić się, że połączenia elektryczne są bezpieczne i spełniają wymagania lokalnych przepisów. Na koniec będziesz chciał się upewnić, że zmywarka ma przewód zasilający i linię doprowadzającą wodę.

Po wyjęciu zmywarki z pudełka, musisz upewnić się, że jest ona wypoziomowana – fragment ten został zaczerpnięty od specjalistów strony . Następnie trzeba będzie usunąć styropian, który może zakrywać wnętrze urządzenia. Umożliwi to poprowadzenie kabla zasilającego do tylnej części zmywarki. Będziesz musiał również zdjąć przedni panel dostępu.

Jeśli Twoja zmywarka jest przymocowana do szafki, będziesz musiał upewnić się, że szafka jest wypoziomowana. Będziesz musiał również upewnić się, że otwór w szafce jest na tej samej wysokości co nóżki poziomujące zmywarki. Gdy już to zrobisz, będziesz musiał zainstalować dolny panel na zmywarce.

Będziesz musiał zainstalować wąż spustowy na zmywarce. Musisz również przymocować wąż spustowy do tyłu szafki. Następnie trzeba będzie zabezpieczyć wąż spustowy do portu spustowego. Należy upewnić się, że wąż spustowy jest zamocowany co najmniej 20″ nad podłogą. Należy również upewnić się, że wąż spustowy ma na końcu gumową podkładkę. Pomoże to zapobiec przedostawaniu się brudnej wody do urządzenia.

Po zakończeniu zabezpieczania zmywarki, należy upewnić się, że wąż spustowy jest zapętlony nad łukiem. Należy również podłączyć wąż spustowy do trójnika odpływowego. Do tego celu potrzebny będzie zacisk 11/2″ do 2″. Będziesz również potrzebował złączki zaciskowej 3/8″, aby podłączyć linię zasilania wodą. Będziesz również potrzebował nakrętki i króćca, aby połączyć miedzianą rurkę z linią wodociągową. Będziesz także chciał się upewnić, że miedziana rurka nie dotyka podstawy lub silnika zmywarki. Dzieje się tak dlatego, że rurki miedziane mogą się łatwo zginać.

Po zakończeniu instalacji będziesz chciał przetestować urządzenie, aby upewnić się, że wszystko działa. Należy również sprawdzić drzwi i zespół pompy pod kątem ewentualnych problemów. Jeśli drzwi nie otwierają się lub nie zamykają prawidłowo, być może trzeba będzie wyregulować sprężyny drzwiowe lub napięcie drzwi.

Należy również upewnić się, że wąż spustowy zmywarki jest podłączony do portu spustowego. Gdy już to zrobisz, będziesz musiał dokręcić wąż spustowy do złącza węża spustowego. Po wykonaniu tej czynności, będziesz chciał zabezpieczyć wąż spustowy do lady. Będziesz musiał upewnić się, że rury spustowe są zabezpieczone tak, że jest poziom. Na koniec należy upewnić się, że zmywarka jest wypoziomowana i że została przymocowana do szafki.

Jeśli Twoja zmywarka ma kółka, będziesz musiał połączyć kółka z szafką. Będziesz musiał upewnić się, że kółka są odpowiednio zakotwiczone w podłodze, ale możesz również przymocować kółka później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *