Jak podłączyć zmywarkę do sieci wodociągowej

Jak podłączyć zmywarkę do sieci wodociągowej

Aby zmywarka działała, potrzebne są odpowiednie połączenia. Większość zmywarek jest dostarczana z rurą spustową, ale musisz również zainstalować dopływ wody. Może to być bardzo trudne zadanie. Jeśli nie masz doświadczenia w hydraulice, powinieneś zatrudnić eksperta. Jeśli jednak chcesz zrobić to sam, wykonaj poniższe kroki.

Najpierw musisz wyciąć otwór w ścianie szafki pod zlewem – sekcja ta pochodzi od autora strony e-poradniki24.pl. Możesz użyć do tego wiertarki elektrycznej. Otwór powinien mieć około trzech cali szerokości i być okrągły. Następnie, będziesz potrzebował obcinacza do rur, aby wyciąć rurę spustową.

Po przecięciu rury spustowej, trzeba będzie zainstalować złączkę do węża. Będziesz potrzebował złączki do węża 3/8 cala. Następnie należy podłączyć złączkę do miedzianej rury. Należy również użyć klucza do dokręcenia złączki. Pomoże to zapewnić, że połączenie jest silne i bez wycieków. Można również umieścić ręcznik papierowy pod złączką, aby sprawdzić, czy nie ma przecieków.

Następnie będziesz potrzebował adaptera do rur wodnych pod kątem prostym. Należy go użyć, aby ustawić rurę płasko względem korpusu zmywarki. Nie należy jednak dokręcać adaptera kluczem. Jeśli to zrobisz, prawdopodobnie przekroczysz gwint rur i spowodujesz wycieki. Może to prowadzić do poważnych obrażeń, a nawet śmierci.

Po zainstalowaniu adaptera rury wodnej pod kątem prostym, należy podłączyć wąż do instalacji wodnej zmywarki. W tym celu należy zainstalować złączkę typu Tee. Powinieneś również użyć złączek kompresyjnych do zamocowania przewodu doprowadzającego wodę. Jeśli nie masz złączek kompresyjnych, możesz je kupić w centrum domowym. Można również użyć kolanka U dostarczonego ze zmywarką. To zagięcie pozwoli Ci zapętlić wąż. Możesz również użyć nakrętek i kapturków do zabezpieczenia połączeń.

Na koniec trzeba będzie podłączyć dopływ wody do zmywarki do źródła ciepłej wody. Jest to również określane jako wąż do napełniania gorącą wodą. Wąż ten jest zwykle wykonany z elastycznej miedzi, ale można też użyć plecionki ze stali nierdzewnej. Ważne jest, aby miedziany przewód zasilający nie był zagięty lub zbyt mocno dokręcony. Ważne jest również, aby woda nie dotykała silnika zmywarki.

Do podłączenia rury odpływowej zmywarki potrzebna będzie również kształtka T. Ta złączka ma część poziomą i część pionową. Na niej znajduje się króciec, który wchodzi około 2,5 cm w rurę miedzianą. Następnie wąż powinien zostać przewleczony w górę łuku. Gdy wąż jest już zapętlony, należy go zakręcić nakrętką drucianą. Końcówka węża powinna znajdować się jak najwyżej w rurze spustowej.

Po zakończeniu montażu zmywarki należy sprawdzić, czy działa ona prawidłowo. Można to zrobić poprzez wykonanie skróconego cyklu. Powinien on trwać kilka minut i należy sprawdzić, czy woda nie wycieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *