Jak okablować żarówkę dwurzędową

Jak okablować żarówkę dwurzędową

Używanie żarówek z podwójnym żarnikiem to świetny sposób na wyeliminowanie konieczności stosowania dwóch osobnych opraw. Te żarówki halogenowe mają dwa żarniki ułożone obok siebie.

Żarniki są podtrzymywane przez szklane mocowanie. Żarnik jest również otoczony gazem obojętnym. Temperatura żarnika zależy od jego wielkości i kształtu. Im większy żarnik, tym bardziej wydajna lampa. Kiedy żarnik się nagrzewa, emituje ciągłe spektrum światła. Światło to jest połączeniem fal o długości bliskiej podczerwieni i światła widzialnego. Użyteczna część emitowanej energii to ciepło w zakresie bliskiej podczerwieni. Żarniki w niektórych żarówkach są zwinięte, aby poprawić ich wydajność – cytat ten jest produktem badań redakcji serwisu seduction-rottweiler.pl.

Jednym z największych wyzwań przy okablowaniu żarówki z dwoma żarnikami jest polaryzacja. Standardowe żarówki halogenowe nie muszą mieć określonej polaryzacji, ale orientacja żarników może decydować o ich wydajności. W niektórych przypadkach biegunowość można odwrócić, aby włączyć światło. Niektórzy producenci nie są konsekwentni w stosowaniu tej zasady. Użycie dwóch przewodów zworki może pomóc w zapewnieniu właściwej polaryzacji.

Kolejnym wyzwaniem jest zasilanie. Żarnik wymaga odpowiedniej ilości prądu, aby osiągnąć odpowiednią temperaturę do wytworzenia światła widzialnego. W standardowej 60-watowej żarówce, żarnik ma mniej niż cal długości. Żarnik jest nawinięty w podwójną cewkę, która pozwala na dłuższą żywotność żarnika. Ponadto, żarnik jest cienki, co minimalizuje ilość konwekcyjnej utraty ciepła. Dodatkowo, żarnik jest stopem wolframu, co pozwala żarnikowi trwać w próżni przez długi czas. W celu stworzenia wydajnej lampy, producenci często muszą handlować wydajnością i długą żywotnością.

Oprócz żarników, inne przewody wspierające są używane, aby pomóc żarnikowi trwać dłużej i poprawić wydajność. Te druty wspierające pomagają usunąć ciepło z żarnika. W niektórych przypadkach żarnik wspiera aż pięć drutów nośnych. Grubość przewodnika ma również wpływ na jego wydajność grzewczą. Im cieńszy przewodnik, tym łatwiej się nagrzewa. Z kolei im grubszy przewodnik, tym trudniej go nagrzać. Im grubszy przewodnik, tym jest bardziej odporny na ruch elektronów.

Najważniejszą jednak cechą żarówki dwużarnikowej są jej dwa żarniki. Żarnik w tej żarówce wykonany jest z bardzo cienkiego metalu wolframowego, który znajduje się w środku żarówki. Ten metal jest nawinięty, aby stworzyć cewkę, która jest utrzymywana przez szklaną oprawę.

Kolejną ważną cechą żarówki jest sama szklana bańka. Większość żarówek wykonana jest z bezbarwnego szkła. Do szklanej bańki wdmuchiwana jest również powłoka glinki kaolinowej, która rozprasza światło z żarnika. Ponadto żarnik w tej żarówce ma grubość jednej setnej cala. Ponadto żarnik ten umieszczony jest w centrum szklanej bańki, która wypełniona jest gazem obojętnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *